"Buď sám sebou a dopraj rovnaké právo aj druhým"

Autor: Lucia Kučerová | 20.1.2016 o 17:35 | (upravené 24.1.2017 o 15:26) Karma článku: 8,18 | Prečítané:  202x

Inteligencia človeka sa ukazuje aj v tom, čo vypustí z úst. Čo ak sa človek, ale bojí povedať, to čo si myslí? Čo keď má strach, že jeho slová nebudú správne a radšej bude ticho sedieť a súhlasiť s tým, čo počuje?

V dnešnej dobe ma už ani veľmi neprekvapuje, že ľudia stále menej hovoria to, čo si aj skutočne myslia. Každý sa bojí povedať svoj názor a radšej ho skrýva pod maskou.

My ľudia sa radšej prikloníme k väčšine radšej budeme pritakávať a súhlasiť so všetkým čo povie "silnejší" alebo "väčšina". Je to správne? Je správne, že človek si počas svojho života zahrá veľa rolí a masku na tvári si podľa ostatných zvolí? Otázka je jednoduchá vieš potom vôbec kto naozaj si? Máš vlastný názor alebo sa len skrývaš za názormi iných?

Všeobecne platné otázky a polemiky, ktoré nám umožňujú vyjadriť svoj názor a rozhodnúť sa na, ktorú stranu sa prikloníme alebo či budeme neutrálni...Veď celý svet je o tom, na ktorú stranu sa pridáš. Rozhodnutia, ktoré niekedy ani nezbadáme menia náš život.

Človek je individuálny tvor, a preto by sa mal snažiť žiť podľa seba a tak, ako najlepšie vie. Veľa ľudí sa však snaží kopírovať vlastnosti a spôsob života iných ľudí. Používajú rôzne frázy, gestá alebo robia to, čo ostatní, len aby sa včlenili. Chcú mať pocit, že niekam patria.

Ja si myslím, že by sme mali byť sami sebou, vytvoriť si vlastné názory a pohľady na svet. Sme jedineční a tak by to malo aj ostať. Každý má svoj vlastný život a mal by ho prežiť podľa seba a nie podľa toho, ako ho žijú jeho kamaráti, rodina alebo známi. A ako som už povedala sme individuálni, a to znamená, že máme svoje vlastné túžby a tie sa nemusia zhodovať s túžbami ostatných. Nežime život iných, ale snažme sa žiť ten svoj ako najlepšie vieme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza. Veríme, že ju vyrieši so cťou.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?