Pes - priateľ alebo zabijak?

Autor: Lucia Kučerová | 11.10.2015 o 22:20 | Karma článku: 8,53 | Prečítané:  335x

Človek si ho kúpi, človek ho vychová, človek je ten, ktorý ho bije a ten, ktorý ho učí bojovať, ale on má byť ten, ktorý má byť zakázaný, ten, ktorého sa máme báť? 

V poslednej dobe je stále viac a viac prípadov agresivity psov, ktorí buď dohryzú na smrť svojho pána alebo len tak na ulici zaútočia na človeka prechádzajúceho okolo.  Slovensko vplyvom týchto okolností určilo tri druhy bojových plemien, ktoré budú môcť chovať iba odborne spôsobilí majitelia, ktorí budú musieť spĺňať viacero podmienok. 

Delenie psov na agresívne a mierumilovné či už podľa rasy alebo podľa iných kritérií je podľa môjho názoru úplný nezmysel. Veď práve plemená bulteriérov a pitbulov, na ktoré platí nový zákon zákazu chovu sa v zahraničí využívajú pri výučbe mentálne postihnutých detí.  Myslíte si, že zviera, ktoré dokáže pomôcť takto chorému dieťaťu je agresívna rasa?

Tu nezáleží na plemenách psov, ale na ich majiteľoch.  Psy sú len zrkadlom svojho pána a toho ako sa o nich stará. Myslíte si, že keď sa zakáže chov určitých druhov psov bude to riešenie? Podľa mňa práve ľudia by sa mali zamyslieť nad tým, že zviera má tiež city. Lenže dnes je doba, kedy ľudia z vlastnej agresivity obviňujú nevinné tvory.

Je vôbec pomenovanie "bojové plemená" správne? Toto pomenovanie vzniklo v minulosti, keď ľudia nechávali svojich psov zápasiť medzi sebou na psích zápasoch len aby zarobili peniaze. Psíky potom skončili buď z odhryznutými časťami tela alebo v najhoršom prípade mŕtve. Stávali sa útočné a báli sa toho čo im urobí ich pán. Samozrejme platilo "čím agresívnejší je môj pes, tým budem mať viac peňazí". Dnes je to podobné mladí ľudia si myslia, že čím drsnejšie vyzerá ich pes tým budú viac "in".

Takže podľa môjho názoru pes sám o sebe nie je agresívny, sú síce temperamentnejšie plemená, ktoré sú vznetlivejšie, ale všetko závisí od výchovy človeka. Pes je predsa obrazom svojho pána.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Sulíka nahnevali ruské noviny, zastal sa Únie

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ.

ŠPORT

BBC ukázalo ruských chuligánov. Jediným pravidlom je nezabiť

Nie pre každého budú MS len o futbale.

KOMENTÁRE

Čo je populizmus a prečo ho možno budeme potrebovať

Viete, čo je populizmus?


Už ste čítali?